Reprezentacja dziewcząt do lat 15 zagra o brązowy medal

Drużyna prowadzona przez Annę Jankowską walczyła dzielnie, ale nie była w stanie pokonać zespołu z Mazowsza. Tym samym zespół z Wielkopolski zakończył rywalizację na drugim miejscu w grupie, co oznacza grę o trzecią lokatę.

Rafał Wandzioch • 26.06.2023

Reprezentacja dziewcząt do lat 15 zagra o brązowy medal

Michał Kościelak

Pojedynek rozpoczął się jednak dobrze dla naszej drużyny. Już w 8. minucie ładną dwójkową akcję celnym uderzeniem wykończyła Amelia Guzenda. W kolejnych minutach inicjatywa zaczęła jednak stopniowo przechodzić na stronę rywalek. Efektem tego były dwa bardzo zbliżone do siebie gole – skrzydłowa podciągnęła akcje prawą stronę boiska w pole karne, podawała do środka do niepilnowanej zawodniczki, a ta nie miała problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Jeszcze przed przerwą ekipa z Mazowsza zdobyła trzecią bramkę, tym samym wychodząc na komfortowe prowadzenie.

Druga połowa była pokazem twardej walki z obu stron. Reprezentacja Mazowieckiego ZPN skupiła się na bronieniu przewagi, a piłkarki z Wielkopolski miały problem ze sforsowaniem ich obrony. Musiały także ciągle uważać na groźne kontry. W samej końcówce udało się jednak znaleźć drogę do bramki rywalek, a konkretnie uczyniła to Paula Wawrzyniak. Piłkarka Medyka Konin gola zdobyła jednak zbyt późno, by jej drużyna była w stanie doprowadzić do wyrównania. Tym samym ekipa z Mazowsza zameldowała się w finale, a zespół z Wielkopolski w meczu o brąz.

Dziś byliśmy świadkami piękna piłki nożnej, w którym główną rolę odegrały nasze zawodniczki. Niestety taki jest futbol, wygrywa ten kto strzeli więcej bramek, a tej jednej nam dziś zabrakło. Piłkarsko zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, naszym zdaniem najlepsze na tym turnieju. Pozostaje spory niedosyt, bo mecz o złoty medal był bardzo blisko, lecz wiemy, że ten zespół ma w sobie ogromny potencjał. Nie składamy broni, znamy swoją wartość i w środę walczymy o brązowy medal – powiedziała trenerka Anna Jankowska.

Mecz o najniższy stopień podium rozpocznie się o 10:00. Rywalkami drużyny z Wielkopolski będzie reprezentacja Dolnośląskiego ZPN.

Wielkopolski ZPN – Mazowiecki ZPN 2:3 (1:3)
Bramki: Guzenda, Wawrzyniak

Wielkopolski ZPN: Kowal – Skrzypczak, Kędzierska, Kościelak – Bartczak, Polewska, Krawczyk, Kwiatkowska, Szymańska – Guzenda, Wawrzyniak (Prewicz, Kiersztan, Molenda, Przybylska, Brzęcka)

  Punkty Bramki
1. Mazowiecki ZPN 7 8:5
2. Wielkopolski ZPN 6 5:3
3. Śląski ZPN 4 5:3
4. Podlaski ZPN 0 1:8

Aktualności

Startują zapisy do nowego turnieju „WielkopolsCUP”

27.02.2024 • Wielkopolski ZPN

Startują zapisy do nowego turnieju „WielkopolsCUP”

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podejmuje wiele działań mających promować piłkę kobiecą. WielkopolsCUP jest

Czytaj więcej
Prezes Cezary Kulesza odwiedził Wielkopolskę

27.02.2024 • Wielkopolski ZPN

Prezes Cezary Kulesza odwiedził Wielkopolskę

Z okazji połowy kadencji prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, odwiedza wszystkie Wojewódzkie

Czytaj więcej
AP Reissa Poznań triumfatorem 3. edycji Halowego Pucharu Prezesa!

26.02.2024 • Rafał Wandzioch

AP Reissa Poznań triumfatorem 3. edycji Halowego Pucharu Prezesa!

W niedzielę w Gnieźnie zakończyła się kilkumiesięczna rywalizacja młodych zawodników z całej Wielkopolski.

Czytaj więcej
Sparks Poznań najlepsze w Halowym Graniu Młodziczek

26.02.2024 • Rafał Wandzioch

Sparks Poznań najlepsze w Halowym Graniu Młodziczek

W sobotę w hali w Kaliszu odbyła się rywalizacja w tegorocznym Halowym Graniu Młodziczek. W turnieju wzięło

Czytaj więcej
Powołania na zgrupowanie selekcyjne kadry rocznika 2009 dziewcząt

26.02.2024 • WSiPM

Powołania na zgrupowanie selekcyjne kadry rocznika 2009 dziewcząt

Wielkopolski ZPN informuje, że w dniach 1-3 marca w Jarocinie odbędzie się zgrupowanie selekcyjne kadry dziewcząt

Czytaj więcej

WZPN wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych, funkcjonalnych, oraz do personalizacji reklam. Klikając „akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na użycie wszystkich plików cookie. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, prosimy o zmianę ustawień lub opuszczenie serwisu. Aby dowiedzieć się więcej, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Cookies zawartą w Polityce Prywatności..

Akceptuję Ustawienia cookies

Ustawienia cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić wrażenia podczas poruszania się po witrynie. Spośród nich pliki cookie, które są sklasyfikowane jako niezbędne, są przechowywane w przeglądarce, ponieważ są niezbędne do działania podstawowych funkcji witryny. Używamy również plików cookie stron trzecich, które pomagają nam analizować i rozumieć, w jaki sposób korzystasz z tej witryny. Te pliki cookie będą przechowywane w Twojej przeglądarce tylko za Twoją zgodą. Masz również możliwość rezygnacji z tych plików cookie. Jednak rezygnacja z niektórych z tych plików cookie może wpłynąć na wygodę przeglądania.