Reprezentacja Wielkopolski odpadła z Pucharu Regionów

To nie była udana wyprawa do Mogilna. Reprezentacja Wielkopolski uległa drużynie Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej 3:0 i zakończyła swój udział w UEFA Regions' Cup. Naszemu zespołowi zabrakło skuteczności.

Rafał Wandzioch • 10.04.2024

Rafał Wandzioch

Pierwsze minuty spotkania toczyły się w środku pola, a obie ekipy sprawdzały swoje możliwości. Inicjatywę po kilku minutach przejęli jednak gospodarze, którzy zaczęli tworzyć okazje pod bramką strzeżoną przez Krzysztofa Chmielewskiego. Po jednej z nich piłka wyszła na rzut rożny, po którym padła pierwsza bramka. Futbolówka spadła na nogę stojącego około czternastego metra Damiana Stasikowskiego, który lobem trafił do siatki.

Wielkopolanie próbowali odpowiedzieć, próbując realizować swoje założenia. Udało się dzięki temu stworzyć jedną akcję, która nie przyniosła jednak rezultatu w postaci bramki. Między słupki trafili za to zawodnicy trenera Piotra Tworka. Dawid Marciniak otrzymał krzyżowe dośrodkowanie, które spadło idealnie na jego nogę. Zawodnik z numerem siódmym na koszulce dobrze ułożył stopę i uderzeniem z woleja trafił przy słupku. Po drugim golu tempo meczu nieco osłabło. Obie ekipy tworzyły pojedyncze okazje, jednak nie kończyły się one groźnymi strzałami.

To spotkanie można rozkładać na czynniki pierwsze, ale wydaje mi się, że decydująca była szybko stracona bramka, która zdecydowanie ustawiła granie dla zespołu przeciwnika. Nam natomiast utrudniła ona złapanie właściwego rytmu. Przez to nie mogliśmy realizować naszych założeń. Potem straciliśmy drugiego gola i do przerwy przegrywaliśmy 0:2.

- podsumowywał pierwszych 45 minut trener Damian Ludwiczak

Po przerwie zespół gości ruszył do odrabiania strat. Dało to efekt w postaci kilku sytuacji podbramkowych. Dalej brakowało jednak konkretów. W kolejnych minutach obie drużyny zaczęły atakować skrzydłami i stwarzać zagrożenie głównie po wrzutkach. Gdy jeden z zawodników gospodarzy zdecydował się rozwiązać sytuację inaczej i zejść do środka, zakończyło się to trafieniem. Piłkę na piątym metrze otrzymał Januszewski i musiał jedynie umieścić ją w siatce.

Na pewno wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w tym meczu, nie można odmówić serducha, zaangażowania i chęci wygrania tego meczu. Zabrakło trochę zrozumienia i zgrania – na meczu spotkaliśmy się dopiero drugi raz. Początek drugiej połowy to był na pewno najlepszy okres w tym meczu. Zabrakło jednak konkretów, a w piłce to one ostatecznie się liczą. Sami nie daliśmy sobie wiatru w żagle, żeby pokusić się o złapanie kontaktu z zespołem przeciwnika.

- dodaje szkoleniowiec drużyny Wielkopolskiego ZPN.

Trzecie trafienie rozstrzygnęło mecz, a obie drużyny nie tworzyły już groźnych sytuacji. Wielkopolska mecz kończyła w dziesiątkę, bo w 82. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Robert Jadowski.

Kujawsko-Pomorski ZPN – Wielkopolski ZPN 3:0 (2:0)
Bramki: 8' Damian Stasikowski, 17' Dawid Marciniak, 73' Oskar Januszewski

Reprezentacja Wielkopolski wystąpiła w składzie: Krzysztof Chmielewski, Robert Jadowski, Dominik Marzec, Kacper Vogel, Daniel Mankiewicz, Kuba Kałżyński, Łukasz Szumiński, Klaudiusz Marecki, Bartek Kabaj, Jakub Łukaszewski, Bruno Siedlecki
Rezerwowi: Mikołaj Nawrowski, Filip Kwiatkowski, Mikołaj Daszkiewicz, Dominik Szymański, Mateusz Korcz, Błażej Krzywicki
Sztab: Damian Ludwiczak, Łukasz Kubzyl, Mateusz Skrzypczak, Artur Chmiel, Arkadiusz Klein, Marta Jurgiel

Kujawsko-Pomorski ZPN - Wielkopolski ZPN | UEFA Regions' Cup | Mogilno 2024

Zdjęcia dzięki uprzejmości Kujawsko-Pomorskiego ZPN

Aktualności

Powołania na mecz eliminacyjny kadry rocznika 2010 chłopców

15.05.2024 • WSiPM

Wielkopolski ZPN informuje, że w dniach 21-22 maja w Kołobrzegu odbędzie się zgrupowanie kadry rocznika 2010