Reprezentacja Wielkopolski uległa drużynie z Zachodniopomorskiego po zaciętym meczu

To było bardzo emocjonujące starcie w Kołobrzegu. Reprezentacja chłopców rocznika 2010 przegrywała już 0:4, by ostatecznie doprowadzić do wyniku 3:4. Bramki na remis nie udało się jednak zdobyć.

Rafał Wandzioch • 22.05.2024

Piotr Cichowski

Obie drużyny przed rozpoczęciem meczu 5. kolejki były już pewne miejsca w turnieju finałowym. Oznaczało to, że trenerzy mogą w dwóch ostatnich seriach spotkań dać szansę innym zawodnikom i sprawdzić nowe rozwiązania taktyczne. Nie zmniejszało to jednak chęci zwycięstwa, która była silna po obu stronach barykady.

Kadra Wielkopolski tuż przed samym meczem została mocno osłabiona, gdyż ze składu wypadł środkowy obrońca, Gracjan Wyrozumialski. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gości, którzy już na starcie meczu dwukrotnie mieli okazję do zdobycia gola. Później inicjatywę przejęli gospodarze, którzy już w 10. minucie otworzyli wynik meczu, gdy po rzucie wolnym do siatki trafił Krystian Matusik. Nie minęło dwanaście minut, a zespół Zachodniopomorskiego ZPN-u podwyższył wynik. Gospodarze ponownie wykorzystali rzut wolny, a gola zdobył Adrian Jaster. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Wielkopolanie fatalnie weszli w drugą część spotkania. Zespół prowadzony przez Jakuba Wojtkowiaka stracił dwa gole w 47. oraz 48. minucie i jego sytuacja zrobiła się bardzo trudna. Reprezentanci naszego województwa nie zwiesili jednak głów i przeszli do kontrofensywy. Dorobek bramkowy przyjezdnych otworzył w 54. minucie Damian Czaprański. Po upływie kolejnych dziesięciu minut Wielkopolanie byli już w kontakcie, gdyż kolejne dwa trafienia dołożyli Orzechowski i Szymański. W ciągu ostatnich 25 minut próbowali oni ze wszystkich sił doprowadzić do remisu, jednak ostatecznie gospodarze utrzymali jednobramkową zaliczkę.

Po tych dwóch straconych bramkach nasza kadra próbowała odpowiedzieć, ale rywale skutecznie się bronili. Po przerwie gospodarze wyprowadzili dwie szybkie kontry i podwoili swoją zaliczkę. Wynik 4:0 nie podłamał jednak naszej drużyny. Przeprowadziliśmy zmiany, które okazały się trafione. Doprowadziliśmy do wyniku 3:4 i w ostatnich dwudziestu minutach całym zespołem atakowaliśmy na połowie rywali. Zachodniopomorski ZPN jednak skutecznie się bronił. Możemy być zadowoleni z postawy trzech debiutantów, którzy po wejściu na boisko pokazali się z dobrej strony.

- podsumował środowe starcie trener Jakub Wojtkowiak.

Okazję do kolejnego występu i pozytywnego zakończenia eliminacji zespół naszego województwa będzie miał na początku czerwca, gdy na swoim terenie zmierzy się z Lubuskim ZPN-em.

4.  Lubuski ZPN 3 4:23

Zachodniopomorski ZPN – Wielkopolski ZPN 4:3 (2:0)
Bramki: 10’ Matusik, 22’ Jaster, 47’ 48’ Andrzejkowicz – 54’ Czaprański, 62’ Orzechowski, 64’ Szymański

Partnerami kadr wojewódzkich są:
SBG Sport Business Group
MILEX systemy nawadniania

Aktualności

Powołania na turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (chłopcy U14)

15.06.2024 • WSiPM

Wielkopolski ZPN informuje, iż w dniach 21- 29 czerwca 2024 roku w Poniatowej (woj. Lubelskie) odbędzie się

W piątek w auli poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbyło się tegoroczne zebranie braci sędziowskiej.