Rezerwy Lecha UAM obroniły Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim

Zespół Lecha UAM II Poznań w środowe popołudnie po raz drugi z rzędu okazał się najlepszy w rywalizacji o Pucharu Polski. Lechitki w Starych Oborzyskach pokonały zespół Jaroty Jarocin 5:0.

Rafał Wandzioch • 26.09.2024

Piotr Nędzewicz

Zespół występujący na co dzień w  LOKUM III Lidze przystępował do tego starcia w roli faworyta – od startu sezonu ekipa z Poznania wygrała wszystkie pięć ligowych spotkań, podczas gdy Jarota mogła poszczycić się tylko jednym zwycięstwem. W rozgrywkach pucharowych pewniej do finału dotarła jednak drużyna z Jarocina, która po drodze wyeliminowała Kanię Gostyń i Grom Wolsztyn. Rezerwy Lecha w półfinale do pokonania siostrzanej drużyny U18 potrzebowały natomiast rzutów karnych.

Od pierwszego gwizdka w Starych Oborzyskach sporą przewagę miały przyjezdne ze stolicy województwa. Jarota ustawiła się defensywnie i oczekiwała na okazje do kontry. Bardzo szybko sprawdzona została dyspozycja bramkarki zespołu z Jarocina. Jak się okazało Ewelina Czajka była w środę dobrze dysponowana, co jednak nie uchroniło jej zespołu od straty pierwszego gola w  23. minucie. Sara Jóźwiak poradziła sobie z piłką na szesnastym metrze, a później uderzyła na bramkę. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Długo wydawało się, że będzie to jedyne trafienie w pierwszej połowie, gdyż zespół z Poznania mimo licznych prób nie mógł sforsować defensywy rywalek. Udało się to w ostatniej akcji pierwszej części meczu, gdy z trafienia mogła cieszyć się bardzo aktywna na skrzydle Daria Nowak.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza z tą różnicą, że poznanianki potrzebowały zaledwie 120 sekund na zdobycie kolejnej bramki. Tym razem pięknym strzałem popisała się piłkarka, która dopiero co zameldowała się na placu gry – Angelika Okupniak. Szybko stracony gol wpłynął na piłkarki z Jarocina, które miały spore problemy w konstruowaniu akcji ofensywnych i skupiały się głównie na rozbijaniu naporów Lecha. Udawało się to przez blisko pół godziny, jednak w 79. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę piętką wbiła do bramki Okupniak. Po kolejnych pięciu minutach mocnym strzałem z wolnego popisała się Sanocka, tym samym ustalając wynik rywalizacji.

Myślę, że spotkanie w całości było pod nasza kontrolą. Od pierwszych minut przeważałyśmy. Cały czas piłka była w naszym posiadaniu. Myślę, że tych bramek mogło być jeszcze więcej – czasami brakowało precyzji. Bardzo się jednak cieszymy ze zwycięstwa i obrony pucharu. To wspaniałe uczucie. To kolejne osiągnięcie ale patrzymy w przód i czekamy już na kolejnego rywala w rozgrywkach pucharowych.

- podsumowała kapitan zespołu Lecha UAM II, Maria Wasiewicz.

To był bardzo ciężki mecz. Wiedziałyśmy, że tak będzie i że faworytkami będą nasze rywalki. Założyliśmy swoją taktykę i skrupulatnie ją realizowałyśmy. Myślę, że zagrałyśmy dobry mecz jak na poziom naszych przeciwniczek. Wiadomo, nie ustrzegliśmy się błędów i zwycięstwo należało się naszym rywalkom, ale my też dobrze zagrałyśmy.

- zaznaczała kapitan ekipy z Jarocina, Angelika Miłoszyk.

Najlepszą piłkarką meczu wybrana została Paulina Sanocka z zespołu z Poznania. Lech UAM II dołączył do zespołów Orlen Ekstraligi, Orlen 1. Ligi oraz 2. Ligi i czeka na rywala na szczeblu centralnym.

Jarota Jarocin – Lech UAM II Poznań 0:5 (0:2)
Bramki: 23’ Sara Jóźwiak, 45’ Daria Nowak, 47’ 79’ Angelika Okupniak, 85’ Paulina Sanocka

Jarota Jarocin - Lech UAM II Poznań | Finał PP Kobiet na szczeblu Wielkopolskiego ZPN | Stare Oborzy

Aktualności

Powołania na mecz eliminacyjny kadry rocznika 2011 chłopców

26.09.2024 • WSiPM

Wielkopolski ZPN informuje, że w dniach 1-2 października w Kórniku odbędzie się zgrupowanie kadry rocznika 2011