STS Logistics Piła z Pucharem Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN!

To było spotkanie pełne emocji i ciekawych akcji. Drużyna z Grodu Staszica po zaciętym meczu pokonała w spotkaniu finałowym zespół Jubiler Symix AutoGniezno 5:4.

Rafał Wandzioch • 06.12.2023

Jakub Barański

Mecz rozpoczął się od przewagi gospodarzy. Rozgrywali oni piłkę od tyłu próbując przejąć kontrolę nad spotkaniem. Jednak szybko się to zemściło, bo pressing gości przyniósł skutek w postaci przejęcia futsalówki i otwarcia wyniku. Do siatki gospodarzy trafił Bartosz Wiśniewski. Pilanie nie zostali wytrąceni z równowagi i kontynuowali swój plan na mecz, co zaowocowało wyrównaniem już po minucie, a gola na 1:1 zdobył Kamil Kosinski. Kolejne minuty to utrzymanie tej sytuacji i przewagi pilan w posiadaniu piłki. Strzelali jednak przyjezdni – najpierw akcję wykończył Wiśniewski, a dwie minuty później rzut karny wykorzystał Góralski. Warto jednak zaznaczyć, że stały fragment został wywalczony właśnie przez strzelca dwóch bramek.

Gdy wydawało się, że zespół z Grodu Lecha zejdzie do szatni prowadząc, gospodarze znaleźli sposób na rywali i doprowadzili do remisu. Najpierw do siatki trafił Patryk Polak, a w ostatniej minucie przedłużony rzut karny wykorzystał Kosinski. Do przerwy był więc wynik remisowy.

W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił. Kibice na bramki czekali przez 10 minut - i były to gole, które dały im sporo radości, bo trafiali STS Logistics. Prowadzenie dał im Szymon Wachowiak, a pięć minut później dobry występ golem po indywidualnej akcji spuentował Łukasz Skwarek. Jubiler Symix Auto Gniezno zdecydował się w tym momencie grać z wycofanym bramkarzem, dzięki czemu zamknęli rywali w zamku. Zdołali jednak zdobyć tylko jednego gola – hattricka w ostatniej minucie skompletował Wiśniewski. Nie wystarczyło im jednak czasu na doprowadzenie do dogrywki i puchar pozostał w Grodzie Staszica.

STS Logistics Piła w 1/64 finału Pucharu Polski zagra z Piastem Poniec Futsal Leszno.

STS Logistics Piła – Jubiler Symix AutoGniezno 5:4 (3:3)
Bramki: 3' 20' Kamil Kosinski, 19' Patryk Polak, 30' Szymon Wachowiak, 35' Łukasz Skwarek – 2' 8' 40' Bartosz Wiśniewski, 10' Marcel Góralski
MVP: Łukasz Skwarek (STS Logistics Piła)
Sędziowie: Mariusz Sikorski, Błażej Robakowski, Olivier Zakrzewicz

STS Logistics Piła: Arkadiusz Skuza, Łukasz Skwarek, Artur Kwiatkowski, Patryk Polak, Kamil Kosniski, Mateusz Ćwiek, Szymon Wachowiak, Marcin Urbański, Łukasz Walkowiak, Mariusz Kina, Wojciech Wypusz

Jubiler Symix AutoGniezno: Damian Lewartowski, Maciej Bogucki, Marcin Jagodziński, Dawid Połatyński, Bartosz Wiśniewski, Bartosz Borys, Mateusz Rożek, Błażej Fedyszyn, Adam Kowalski, Grzegorz Jankowski, Marcel Góralski, Kacper Pućka