Świetny występ kadry Wielkopolski na Ostróda Cup!

Reprezentacja chłopców rocznika 2012 zwyciężyła w rozgrywanym na Mazurach corocznym turnieju. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu naszej drużyny!

Rafał Wandzioch • 11.06.2024

Świetny występ kadry Wielkopolski na Ostróda Cup!

Ostróda Cup

Turniej w Ostródzie już na stałe wpisał się w kalendarz naszych kadr wojewódzkich. Nie inaczej było w tym sezonie, a w pierwszy weekend czerwca trener Jakub Wojtkowiak zabrał na rozgrywki 15 piłkarzy.

Reprezentacja Wielopolski trafiła do grupy D, gdzie czekały ją pojedynki Zagłębiem Lubin, Stomilem Olsztyn i FC Wrocław Academy. W pierwszym spotkaniu zespół prowadzony przez Jakuba Wojtkowiaka pokonał Miedziowych 4:1, później okazał się lepszy od zespołu ze stolicy Warmii i Mazur 5:0, a także od przedstawicieli stolicy Dolnego Śląska 2:1. Tym samym zakończył pierwszą fazę na pierwszym miejscu w grupie z kompletem punktów.

Drugi etap, rozgrywany już w sobotę, zespół z naszego województwa rozpoczął od pokonania Stali Rzeszów 1:0. Później przyszła pewna wygrana z Olimpią Elbląg aż 6:0, natomiast na koniec tej części rywalizacji kadra Wielkopolski po raz pierwszy zgubiła punkty remisując z reprezentacją Ostródy 1:1. Nie wpłynęło to jednak na ostateczne rozstrzygnięcie, gdyż nasza drużyna z pierwszego miejsca awansowała do „Ligi Mistrzów”.

Ten etap rozgrywek rozpoczął się od meczów grupowych. Na początek doszło do starcia ze Zniczem Pruszków, wygranego 2:0. Później w starciu z kadrą Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej padł bezbramkowy remis, natomiast na zakończenie drugiego dnia zespół trenera Wojtkowiaka pokonał Pogoń Szczecin 5:1.

Niedziela oznaczała fazę pucharową, w której walka toczyła się o zwycięstwo w całym turnieju. W półfinale doszło do drugiego meczu ze Stalą Rzeszów. Ponownie o wygranej zadecydował jeden gol, tym razem jednak mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla naszej drużyny. W finale czekała natomiast już Wisła Płock. Wielkopolanie w pojedynku z Nafciarzami ponownie zdobyli dwa gole, nie tracąc przy tym żadnego, tym samym zapewniając sobie wygraną w X Ostróda Cup, nie przegrywając przy tym meczu!

Zawodnicy z Wielkopolski otrzymali także nagrody indywidualne - najlepszym strzelcem turnieju został z 8 golami na koncie Ignacy Walczak, natomiast MVP wybrany został Karol Hass.

Aktualności

Wygrali na PGE Narodowym – znamy zwycięzców Pucharu Tymbarku!

12.06.2024 • Polski Związek Piłki Nożnej

Wygrali na PGE Narodowym – znamy zwycięzców Pucharu Tymbarku!

Sierakowo, Brzeg, Warszawa, Leszno – z tych miejscowości pochodzą zwycięzcy XXIV edycji Pucharu Tymbarku! Od marca

Czytaj więcej
LOKUM 3. Liga - podsumowanie #18

12.06.2024 • Wiktoria Łabędzka

LOKUM 3. Liga - podsumowanie #18

Zmagania LOKUM 3. Ligi w sezonie 2023/24 dobiegły końca. Poznaliśmy mistrzynie rozgrywek - Słupczankę Słupca - a

Czytaj więcej
Pierwsza edycja WielkopolsCUP zakończona

10.06.2024 • Rafał Wandzioch

Pierwsza edycja WielkopolsCUP zakończona

Po trzech miesiącach rywalizacji poznaliśmy zwyciężczynie pierwszej edycji turnieju WielkopolsCUP. Najlepsze w

Czytaj więcej
Podsumowanie 32. kolejki ARTBUD IV Ligi

10.06.2024 • Rafał Wandzioch

Podsumowanie 32. kolejki ARTBUD IV Ligi

Choć znamy już zwycięzcę rozgrywek, liga nie zwalnia tempa. Ciekawa walka toczy się o utrzymanie, a także o

Czytaj więcej

WZPN wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych, funkcjonalnych, oraz do personalizacji reklam. Klikając „akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na użycie wszystkich plików cookie. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, prosimy o zmianę ustawień lub opuszczenie serwisu. Aby dowiedzieć się więcej, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Cookies zawartą w Polityce Prywatności..

Akceptuję Ustawienia cookies

Ustawienia cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić wrażenia podczas poruszania się po witrynie. Spośród nich pliki cookie, które są sklasyfikowane jako niezbędne, są przechowywane w przeglądarce, ponieważ są niezbędne do działania podstawowych funkcji witryny. Używamy również plików cookie stron trzecich, które pomagają nam analizować i rozumieć, w jaki sposób korzystasz z tej witryny. Te pliki cookie będą przechowywane w Twojej przeglądarce tylko za Twoją zgodą. Masz również możliwość rezygnacji z tych plików cookie. Jednak rezygnacja z niektórych z tych plików cookie może wpłynąć na wygodę przeglądania.