G1 i G2
(2018 i 2019)
WYMIARY BOISKA
długość/szerokość
przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN 75-70m x 50-45 m 60-55m x 40-35m
lub boisko typu Orlik
46-40m x 30x26m
(od pola karnego do pola karnego - szerokość orlika)
30-27m x 20-18m
LICZBA I ZMIANY ZAWODNIKÓW 11 / zgodnie z przepisamy gry w piłkę nożną PZPN 11 / zmiany powrotne 9 / zmiany powrotne 7 x 7 / standardowe wymiary boiska
6 x 6 /boisko typu Orlik
- zmiany powrotne
REKOMENDACJA: 50% czasu gry każego zawodnika

5 / zmiany powrotne

3 x 3 na 2 bramki bez bramkarzy / zmiany powrotne

REKOMENDACJA: Minimum 50% czasu gry każego zawodnika

CZAS GRY 2 x 45 minut 2 x 40 minut 2 x 40 minut minimalny łączny czas gry jednego zespołu w turnieju to 60 minut minimalny łączny czas gry jednego zespołu w turnieju to 60 minut minimalny łączny czas gry jednego zespołu w turnieju to 60 minut
WYMIARY BRAMEK przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN 5 x 2 m
(bramki ustawione na 16-stkach)
5 x 2 m 3 x 1,55 m preferowana 3 x 1,55 m
dopuszczalne 3 x 1 m
POLE KARNE przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN 18 x 9 m 15 x 9 m 11 x 7 m brak
RZUT KARNY 11 m 11 m 9 m 9 m 7 m z połowy boiska do pustej bramki
ROZPOCZĘCIE I WZNOWIENIE GRY przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN nie można zdobyć bramki bezpośrednio nie można zdobyć bramki bezpośrednio nie można zdobyć bramki bezpośrednio
RZUT WOLNY przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN bramkę można zdobyć z połowy przeciwnika. Odległość muru 5 m. bramkę można zdobyć z połowy przeciwnika. Odległość muru 5 m. bramkę można zdobyć z połowy przeciwnika. Odległość muru 5 m.
RZUT ROŻNY przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN
(z narożnika boiska)
przepisy gry w piłkę nożną PZPN
dowolnie z możliwością podania lub wprowadzenia piłki / przeciwnik 3 m dowolnie z możliwością podania lub wprowadzenia piłki / przeciwnik 3 m
WRZUT przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN wprowadzenie nogą - nie można zdobyć bramki bezpośrednio, przeciwnik 3 m wprowadzenie nogą - nie można zdobyć bramki bezpośrednio, przeciwnik 3 m
RZUT OD BRAMKI przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN dowolnie z możliwością podania lub wprowadzenie piłki dowolnie z możliwością podania lub wprowadzenie piłki dowolnie z możliwością podania lub wprowadzenie piłki
SPALONY przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN nie obowiązuje nie obowiązuje nie obowiązuje
KARY INDYWIDUALNE przepisy gry w piłkę nożną PZPN przepisy gry w piłkę nożną PZPN 2. min., 2 min., wykluczenie (drużyna gra w osłabieniu) - SZCZEGÓŁY 2. min., 2 min., wykluczenie (zawodnik kończy grę, zespół zawsze gra w komplecie) brak kar, forma edukacji brak kar, forma edukacji
FORMUŁA ROZGRYWEK liga liga liga tylko turnieje lub mecze towarzyskie tylko turnieje lub mecze towarzyskie tylko turnieje lub mecze towarzyskie
OBUWIE przepisy gry w piłkę nożną PZPN miękkie - tzw. lanki miękkie - tzw. lanki miękkie - tzw. lanki miękkie - tzw. lanki miękkie - tzw. lanki
OCHRANIACZE obowiązkowe obowiązkowe obowiązkowe obowiązkowe obowiązkowe nieobowiązkowe
BADANIA obowiązkowe obowiązkowe obowiązkowe obowiązkowe obowiązkowe obowiązkowe
LINIE przepisy PZPN przepisy PZPN dopuszczalne stożki dopuszczalne stożki dopuszczalne stożki dopuszczalne stożki

Aktualności

Wracają rozgrywki oldbojów – jedne z największych w Polsce!

30.08.2024 • Wiktoria Łabędzka i Rafał Wandzioch

W ostatni dzień sierpnia do gry przystąpią najstarsi zawodnicy rywalizujący w ramach naszych Związku czyli

Komisja Grantowa Wielkopolskiego ZPN rozpoczyna przyjmowanie wniosków o wsparcie imprez w IV kwartale 2024 roku.