Wygrana kadry do lat 14 na start eliminacji!

To był wymarzony początek rywalizacji o miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Polski! Drużyna Jakuba Wojtkowiaka pokonała w Kórniku Dolnośląski ZPN aż 4:0!

Rafał Wandzioch • 21.09.2023

Od początku spotkania to drużyna z naszego regionu przeważała i już po dwudziestu minutach prowadziła 3:0. Prowadzenie Wielkopolanie objęli w 7. minucie gdy, do siatki z rzutu karnego trafił Mikołaj Szymański. Dziesięć minut później prowadzenie zostało podwyższone - piłkę po akcji Szymańskiego między słupki dobił Oliwier Walkowiak. Nie minęło 180 sekund a było już 3:0, gdy Adrian Pućka najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym.

W drugiej połowie zespół trenera Wojtkowiaka nieco zwolnił tempo, co zaowocowało tylko jednym trafieniem. W 62. minucie fantastycznym uderzeniem w okienko popisał się Marcel Mrowiński, tym samym ustalając rezultat spotkania na 4:0.

Pierwsza kolejka kwalifikacji okazała się dla nas bardzo dobra. Mecz przez 80 minut był pod naszą kontrolą. Cztery bramki zdobyte i zero straconych, a można by się pokusić o jeszcze większy dorobek. Troszeczkę zawiodła skuteczność, jak i umiejętności indywidualne pod kątem obunożności u niektórych zawodników. Momentami brakowało sprytu lub szybkiej reakcji. Natomiast pod kątem założeń zespołowych jesteśmy zadowoleni z tego meczu i wiemy nad czym pracować. Zawodnicy wiedzą, że poza treningami muszą pracować nad umiejętnościami indywidualnymi. Już za 3 tygodnie kolejny mecz i pewnie nowi zawodnicy dostaną szansę do zaprezentowania swoich umiejętności – podsumował trener Jakub Wojtkowiak.

Wielkopolski ZPN

Wielkopolski ZPN – Dolnośląski ZPN 4:0 (3:0)
Bramki: Mikołaj Szymański (7’), Oliwier Walkowiak (17’), Adrian Pućka (20’), Marcel Mrowiński (62’)

W drugim meczu nasze grupy Zachodniopomorski ZPN pokonał Lubuski ZPN 3:0.