Znamy ćwierćfinalistów Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

Jesteśmy coraz bliżej rozstrzygnięć w rywalizacji o Puchar Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN. W rywalizacji po wczorajszych meczach pozostało już tylko osiem zespołów. 1/8 finału zaczęła się jednak wcześniej, bo już 1 maja. Sprawdźmy, co działo się w tej fazie!

Rafał Wandzioch • 11.05.2023

Paweł Maj

Jarota II Witaszyce - Mieszko Gniezno 0:3 [walkower za grę nieuprawnionych zawodników w drużynie gospodarzy]

Noteć Czarnków - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:1
Bramka: 45' Filip Szewczyk
To spotkanie, mimo że ostatecznie nie doszło do serii rzutów karnych, rozstrzygnęły właśnie jedenastki. Goście zdobyli, jak się później okazało, zwycięską bramkę właśnie uderzeniem z "wapna" w końcówce pierwszej połowy. Noteć w drugiej połowie rzuciła się do odrabiania strat. Kilka minut po pojawieniu się na placu gry Wiktor Kacprzak wywalczył dla niej "jedenastkę", jednak chwilę później samemu nie zamienił tej dogodnej okazji na gola. Wynik nie uległ już zmianie i to trzecioligowiec jest pewny gry w kolejnej fazie.
FOTORELACJA

Szturm Junikowo - Tarnovia Tarnowo Podgórne 0:2
Bramki: 62', 87' Jakub Różewicz
Mecz w podpoznańskich Plewiskach zapowiadał się bardzo ciekawie. Mimo różnicy klas rozgrywkowych, na których występują obie ekipy, wydawało się, że możemy być świadkami zaciętego starcia. I tak też było, gdyż piłkarze Szturmu nie przestraszyli się wyżej klasyfikowanego rywala. Długimi fragmentami byli w stanie stawiać opór Tarnovii, a obydwie bramki padły dopiero w ostatnich trzydziestu minutach. Ostatecznie to jednak zespół z ARTBUD IV Ligi zapewnił sobie awans do następnej rundy.
FOTORELACJA

Polonia Chodzież - Nielba Wągrowiec 1:0
Bramka: 8' Jakub Zbieralski
Pojedynek drużyn grające na poziomie IV i V ligi. Faworytem wydawali się być jednak grający na wyższym szczeblu piłkarze z Wągrowca. Rzeczywistość okazała się być jednak zaskakująca - chodzieżanie objęli prowadzenie i była w stanie utrzymać je do ostatniego gwizdka. Nielba musi pogodzić się z rozczarowaniem, jakim jest pożegnanie z pucharem.

Polonia 1908 Marcinki Kępno - LKS Gołuchów 0:1
Bramka: 54' Paweł Stempień
Pojedynek dwóch ekip z ARTBUD IV Ligi zapowiadał się emocjonująco. O ile LKS ma już pewne utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym, tak Polonia wciąż musi walczyć o ligowy byt. Nie miało to jednak wpływu na obraz meczu, bowiem obie drużyny wykazywały się sporą determinacją, by awansować do ćwierćfinału. Ostatecznie to sklasyfikowana wyżej drużyna z Gołuchowa zdobyła jedyną bramkę w drugiej połowie.
FOTORELACJA

Sokół Kleczew - Polonia Środa Wielkopolska 3:1
Bramki: 2' Krystian Pawlak, 36' Michał Zimmer, 83' Mateusz Molewski - 23' Kacper Nowak
Kibice wielkopolskiej piłki spokojnie to spotkanie mogli wskazywać jako hit tej fazy rozgrywek. W Kleczewie zmierzyło się bowiem dwóch trzecioligowców. Polonia w ostatnich latach zdominowała rozgrywki o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Tym razem losowanie nie było jednak dla niej łaskawe. Sokół wyszedł na ten pojedynek mocno zdeterminowany, czego efektem była bramka już w pierwszej akcji meczu. Polonia odpowiedziała golem z rzutu karnego, jednak było to jedyne trafienie, na jakie wczoraj było stać ekipę ze Środy. Jeszcze przed przerwą gospodarze odzyskali prowadzenie, a przypieczętowali je w końcówce, gdy ekipa gości musiała ruszyć do zmasowanej ofensywy.
Polonia odpada z rywalizacji a to oznacza, że będziemy mieć nowego zdobywcę Pucharu!
FOTORELACJA 1
FOTORELACJA 2
RETRANSMISJA
SKRÓT

Kotwica Kórnik - Unia Swarzędz 2:6
Bramki: 68' sam. Eryk Marcinkowski, 88' Tymon Włodarczak - 12' sam. Mikołaj Panowicz, 24' 79' Adam Borucki, 47' Michał Miller, 73' Jan Paczyński, 83' Antoni Kuźnik
Szalony mecz w Kórniku! Na boisku bawiła się jednak głównie drużyna gości. Do przerwy wynik nie wyglądał jednak przesadnie okazale, gdyż ekipa trenera Bekasa prowadziła tylko 2:0. To dawało czwartoligowcowi nadzieję na odrobienie strat. Po przerwie ekipa Kotwicy ruszyła do ataku, co przyniosło efekt odwrotny do zamierzonego. Unia zaczęła bezwzględnie wykorzystywać błędy rywali. Zakończyło się to bardzo atrakcyjną połową dla kibiców, w które padło aż sześć goli. Po ostatnim gwizdku cieszyli się jednak kibice trzecioligowca.

Korona Piaski - Huragan Pobiedziska 0:2
Bramki: 15' Ryszard Wierzbiński, 49' David Paku-Tshela
Ostatni mecz 1/8 finału był wewnętrzną sprawą zespołów z ARTBUD IV Ligi. Dwie drużyny znajdujące się w środku tabeli zaprezentowały kibicom ciekawy pojedynek. Ostatecznie to jednak goście zapewnili sobie promocję do ćwierćfinału. Ekipa Korony do końca próbowała odwrócić losy rywalizacji, jednak defensywa gości okazała się niemożliwa do sforsowania.

Mecze 1/4 finału zostaną rozegrane 17 maja. Drabinka tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim prezentuje się następująco:

Drabinka PP

Aktualności

Polska kandydatem na gospodarza Mistrzostw Europy Kobiet 2029

26.07.2024 • Wydział Piłkarstwa Kobiecego

Polski Związek Piłki Nożnej zgłosił kandydaturę federacji do organizacji mistrzostw Europy kobiet, zaplanowanych

Nowy sezon jest już tuż za rogiem ale warto jeszcze na chwilę zwrócić się w stronę kampanii 2023/2024.

Zaktualizowane podziały grup w rozgrywkach seniorskich - 26 lipca 2024 r.