Znamy finalistów Pucharu Polski

Victoria Września i Unia Swarzędz w środowy wieczór wywalczyły przepustkę do wielkiego finału Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN. Te dwie drużyny zmierzą się 5 czerwca w meczu o trofeum i miejsce w rozgrywkach ogólnopolskich.

Rafał Wandzioch • 09.05.2024

Victoria Września

Jako pierwsi na boisko wyszli piłkarze Victorii Września i Polonii Środa Wielkopolska. Reprezentant ARTBUD IV Ligi nie przestraszył się grającego szczebel wyżej rywala i od pierwszych minut walczył jak równy z równym. Przyniosło to efekt w 12. minucie, gdy Maciej Szczublewski znalazł trochę przestrzeni w polu karnym, obrócił się i skutecznie uderzył w kierunku dalszego słupka. Victoria poszła za ciosem i miała kilka dogodnych okazji na podwyższenie wyniku. Udało się to jednak dopiero cztery minuty przed przerwą, gdy dobre dogranie ze skrzydła wykorzystał Jakub Groszkowski.

Wrześnianie piorunująco rozpoczęli drugą część meczu – kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry na indywidualny rajd zdecydował się Arkadiusz Wolniewicz. Zawodnik Victorii niespodziewanie znalazł się sam na sam z golkiperem Polonii i nie pomylił się, podwyższając rezultat. Do końca spotkania gospodarze kontrolowali już przebieg rywalizacji, a kropkę nad „i” postawił w 70. minucie Szczublewski.

Dużo bramek padło także w Kórniku, gdzie godzinę później rozpoczęło się starcie Kotwicy z trzecioligową Unią Swarzędz. Mecz lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych, którzy objęli prowadzenie w 6. minucie. Wtedy to po rzucie rożnym piłkę głową do siatki skierował Bartosz Łuczak. Kotwica odpowiedziała jednak jeszcze przed przerwą, gdyż po dwudziestu minutach do wyrównania doprowadził Jakub Rasiak.

Po przerwie Unici ruszyli do ataku, co przyniosło gola na 2:1. W 50. minucie gry Dominik Chromiński celnie uderzył z bliskiej odległości. Niecały kwadrans później sytuacja Kotwicy mocno się skomplikowała – drugą żółtą kartkę obejrzał Michał Sójka i gospodarze musieli kończyć spotkanie w osłabieniu. Unia wykorzystała to jednak dopiero w końcówce zdobywając dwie bramki pieczętujące awans do finału. Najpierw Jan Paczyński dobrze uderzył z okolic siódmego metra, a 120 sekund później Krzysztof Biegański skierował do siatki płasko dośrodkowaną piłkę. Tym samym Unici zapewnili sobie udział w drugim finale z rzędu.

Spotkanie finałowe jest zaplanowane na 5 czerwca. Decyzja co do miejsca rozegrania meczu zostanie podjęta w najbliższych dniach.

Victoria Września – Polonia Środa Wielkopolska 4:0 (2:0) SKRÓT MECZU
12’ 70’ Szczublewski, 41’ Groszkowski, 46’ Wolniewicz

Kotwica Kórnik – Unia Swarzędz 1:4 (1:1) BRAMKA NA 0:1, BRAMKA NA 1:2, BRAMKA NA 1:3, BRAMKA NA 1:4
27’ Rasiak – 6’ Łuczak, 50’ Chromiński, 88’ Paczyński, 90’ Biegański

Aktualności

Trzeci i jednocześnie ostatni dzień Tymbarku za nami!

17.05.2024 •

W piątek na wrzesińskie boiska wybiegły dzieci w kategorii wiekowej U-8. Wśród dziewcząt, najlepsze były

Polonia Leszno poszukuje trenerów do grup młodzieżowych z licencją minimum UEFA C.