Znamy skład III Wielkopolskiej Ligi
Kluby zgłoszone, licencje przyznane - możemy więc oficjalnie ogłosić skład drużyn, które wezmą udział w rozgrywkach III Wielkopolskiej Ligi Futsalu. Do gry przystąpi osiem zespołów, które powalczą o awans jedno miejsce gwarantujące baraż o awans do II Ligi.
Mateusz Nizio • 21.10.2025

Piotr Cichowski
Jak co roku Wielkopolski ZPN organizuje rozgrywki III Wielkopolskiej Ligi. W bieżącym sezonie do gry zgłosiło się osiem drużyn:
- Czarni Czerniejewo
- ST Futsal Kostrzyn
- Wiara Lecha Poznań II
- RAF Futsal Team Rawicz
- UKS Orlik Mosina
- Marbud Team Jutrosin
- Tarnovia Tarnowo Podgórne
- CAR Factory Futsal Powiat Pilski Piła
Ostatnim razem, kiedy do gry przystąpiło osiem zespołów były rozgrywki w sezonie 2019/20. Cieszymy się więc, że udało się zebrać w takim gronie drużyn i że najbliższe rozgrywki zapowiadają się emocjonująco.
W gronie ośmiu klubów mamy trzech debiutantów. Wiara Lecha Poznań II wystawia swoją drugą drużynę, podczas gdy Czarni Czerniejewo i ST Futsal Kostrzyn po udanych rozgrywkach w Pucharze Polski (drużyny te zmierzyły się w finale w Czerniejewie wygranym przez ST Futsal Kostrzyn), postanowili spróbować swoich sił w rozgrywkach ligowych. Z kolei Orlik Mosina to spadkowicz z poprzedniego sezonu II Ligi, a po roku przerwy do gry przystępuje Tarnovia Tarnowo Podgórne.
Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie zwyciężyła ekipa A Seree Tee Krotoszyn, która po wygranym barażu z mistrzem III Ligi z województwa Zachodnio - Pomorskiego wywalczyła awans do II Ligi. Wicemistrzostwo III Ligi przypadło drużynie Marbudu Team Jutrosin. W lidze wystąpowały także RAF Futsal Team Rawicz i CAR Factory Futsal Powiat Pilski Piła.
Pierwsza kolejka zaplanowana jest na weekend 8-9 listopada. W tej serii gier będziemy mieli następujące spotkania:
RAF Futsal Team Rawicz - Tarnovia Tarnowo Podgórne
Czarni Czerniejewo - Wiara Lecha Poznań II
ST Futsal Kostrzyn - CAR Factory Futsal Powiat Pilski Piła
UKS Orlik Mosina - Marbud Team Jutrosin