Drużyna do lat 13 wywalczyła brąz w Jarocinie

Zespół prowadzony przez trenera Błażeja Czyżewskiego zakończył zmagania w Wielkopolsce wygraną. W sobotę pokonał ekipę z województwa Zachodniopomorskiego.

Rafał Wandzioch • 01.07.2024

Gmina Jarocin

Zanim jednak doszło do meczu o brąz, drużyna z Wielkopolski rywalizowała o miejsce w finale. Nowy format turnieju o Puchar im. Kazimierza Górskiego powoduje, że awans z grupy wywalczają zwycięzcy, którzy następnie rozgrywają między sobą półfinały. Mecz tej fazy nie był dla naszego zespołu udany, gdyż rywale z Mazowsza szybko objęli czterobramkowe prowadzenie. W kolejnych minutach Wielkopolanie rzucili się do ataku próbując odrobić wynik, jednak ostatecznie mecz ten skończył się zdecydowaną wygraną rywali 10:4.

Nie osłabiło to jednak morale drużyny przed starciem o brąz. W nim czekała drużyna z Pomorza Zachodniego, która jest naszej reprezentacji dobrze znana z rozgrywek makroregionalnych. Mecz nie rozpoczął się jednak po myśli zawodników trenera Czyżewskiego. Po 11 minutach rywale wyszli na dwubramkowe prowadzenie i kibice mogli mieć obawy, czy nie dojdzie do powtórki ze spotkania rozgrywanego dzień wcześniej.

W 25. minucie doszło jednak do przebudzenia gospodarzy. Trzy bramki Jakuba Anthonego zdobyte w pięć minut wyprowadziły nasz zespół na prowadzenie, a przed przerwą udało się je jeszcze podwyższyć po golu Jaroszewskiego. Druga połowa była natomiast już w pełni pod kontrolą zespołu Wielkopolski. Zawodnikom w błękitnych koszulkach udało się pokonać bramkarza rywali aż pięciokrotnie, tym samym pieczętując efektowną wygraną 9:2.

Mecz o 3. Miejsce był niejako podsumowaniem naszych działań w ciągu minionego tygodnia. Cieszy fakt, że po raz trzeci w tym sezonie udało nam się pokonać zespół z Zachodniopomorskiego. Mecz jednak na początku nie przebiegał tak jak byśmy sobie tego życzyli. Pozytywny jest jednak fakt, że udało się szybko odrobić straty. Myślę, że ten delikatny niedosyt, który jest w zespole dzisiaj, pomoże nam w tym, by w przyszłym roku walczyć o najwyższe cele.

- podsumowuje turniej w Jarocinie trener Błażej Czyżewski.

W spotkaniu finałowym turnieju reprezentacja Mazowieckiego ZPN pokonała ekipę ze Śląska 6:4.

Komplet wyników:
Faza grupowa:
Wielkopolski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 6:3 (Szuba, Przybył, Maciejewski, Jiya, Anthony, samobójcza)
Wielkopolski ZPN – Pomorski ZPN 6:0 (Grzeszkowiak x2, Szuba, Urbaniak, Jaśkowiak, Olszyna)
Wielkopolski ZPN – Dolnośląski ZPN 3:2 (Anthony, Szuba, Maciejewski)
Półfinał:
Mazowiecki ZPN – Wielkopolski ZPN 10:4 (Szuba x2, Jiya, Maciejewski)
Mecz o 3. miejsce:
Wielkopolski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 9:2 (Anthony x3, Przybył x2, Szuba x2, Jaroszewski, Grzeszkowiak)

Partnerami Kadr Wojewódzkich są:
- SBG Sport Business Group
- Milex - Systemy Nawadniania

Aktualności

Poznaliśmy pary rundy wstępnej Pucharu Polski!

03.07.2024 • Miłosz Łondka

W siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odbyły się losowania par rund wstępnych Pucharu Polski. Pierwsze

Kolejna edycja Babskiego Grania 30+ za nami!

02.07.2024 • Rafał Wandzioch

W niedzielę blisko 100 piłkarek z różnych części Polski rywalizowało na boisku w Kórniku. W tym roku po raz