Kadra chłopców do lat 14 z awansem na OOM!

Drużyna prowadzona przez Jakuba Wojtkowiaka w środę pewnie pokonała reprezentację Dolnośląskiego ZPN w Międzyborzu. Tym samym, mimo że do rozegrania pozostały jeszcze dwie kolejki eliminacji, ma już pewny awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Rafał Wandzioch • 18.04.2024

Wielkopolski ZPN

Przed rozpoczęciem spotkania sytuacja w grupie była jasna – Wielkopolski ZPN mając sześć „oczek” przewagi nad rywalami z Dolnego Śląska mógł zapewnić sobie awans do finałów wygrywając w bezpośrednim meczu.

Spotkanie rozpoczęło się od naprzemiennych ataków obydwu zespołów. Gospodarze wiedzieli, że chcąc utrzymać się w walce o awans w środę muszę zwyciężyć, co było widać w ich grze. Jednak w 9. minucie ich zapędy zostały nieco zgaszone po bramce Adriana Pućki. Kolejne trafienia padły jeszcze przed przerwą, dzięki czemu już po zakończeniu pierwszej połowy zespół przyjezdny miał pewne prowadzenie, które dowiózł do ostatniego gwizdka.

W 9. minucie meczu Adrian Pućka strzałem po dośrodkowaniu Igora Maka z rzutu rożnego wyprowadza zespół z Wielkopolski na prowadzenie. W kolejnych minutach nasza drużyna długo utrzymywała się przy piłce, a rywale zostali zepchnięci do defensywy i bronili się całym zespołem na swojej połowie, co utrudniało nam tworzenie okazji bramkowych. Było tak aż do 18 minuty, kiedy to po kolejnym rzucie rożnym Marcel Kropp podwyższył wynik na 2:0. Później zespół gospodarzy nieco śmielej ruszył do ataku i mecz stał się bardziej atrakcyjny oraz nabrał tempa, co skutkowało większa przestrzenią do rozegrania piłki w ataku pozycyjnym. Kolejno wykorzystali to Marcel Kropp oraz Karol Wędrychowicz, który uderzeniem głową po kolejnym rzucie rożnym zdobył ostatniego gola. Druga połowa meczu nie przyniosła zmiany rezultatu, a mecz stał się bardziej wyrównany. Znacząco zmniejszyła się jednak liczba sytuacji bramkowych, co miało swoje odzwierciedlenie w wyniku.

- Podsumowuje środowy mecz trener kadry Wielkopolski Jakub Wojtkowiak.

W drugim meczu czwartej kolejki Zachodniopomorski ZPN pokonał Lubuski ZPN 5:0.

Drużynie z naszego regionu pozostały do rozegrania jeszcze dwa spotkania – wyjazdowe z liderem z Zachodniopomorskiego, oraz domowy pojedynek z reprezentacją Lubuskiego ZPN. O terminach i lokalizacjach będziemy informować wkrótce, pewne jest natomiast to, że niezależnie od rezultatów tych spotkań drużyna z Wielkopolski wystąpi pod koniec czerwca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.