LOKUM 3. LIGA - podsumowanie #4

Grad bramek w Luzinie, Lech umocnił się na prowadzeniu - za nami 4. kolejka zmagań LOKUM 3. Ligi. Sprawdźmy, co działo się w miniony weekend w rywalizacji pań na poziomie makroregionalnym.

Wiktoria Łabędzka • 18.09.2024

GOSRiT Wikęd Luzino/Facebook

Kolejkę rozpoczęliśmy w Gdańsku, gdzie Lechia podejmowała lidera zmagań Lecha UAM II Poznań. Przyjezdne, które jeszcze przed przerwą zapewniły sobie pewną czterobramkową zaliczkę, długo kontrolowały to spotkanie. Podopieczne Artura Kaima do głosu doszły dopiero w drugiej połowie.

Do przerwy kontrolowałyśmy grę, drużyna realizowała założenia taktyczne, a wszystko układało się po naszej myśli. To dzięki temu do szatni schodziłyśmy z wynikiem 4:0, w drugiej połowie zrobiło się nerwowo. Lechia wyszła wyżej, pojawiło się kilka błędów w naszej obronie i straciliśmy trzy gole. Jednak po skorygowaniu ustawienia i zwróceniu uwagi na pewne aspekty zespół lepiej radził sobie z natarciem przeciwniczek i dołożył kolejne trafienia - komentuje przebieg meczu trenerka Lecha UAM II Poznań, Natalia Powchowicz. - Jestem zadowolona z tego, co zobaczyłam. Dziewczyny ponownie pokazały determinację, podtrzymałyśmy zwycięską passę i czekamy na kolejne mecze - dodaje.

Grad bramek padł w Luzinie, gdzie ekipa GOSRIT-u pewnie zwyciężyła ze Strażakiem Przechowo fundując przyjezdnym z województwa kujawsko-pomorskiego aż czternaście trafień. - Skomentujemy to krótkim komentarzem: Gra lepsza niż wynik - napisała na swoim fanpage drużyna beniaminka. Na zakończenie weekendowej serii gier pierwszą wygraną w sezonie zanotowała Victoria SP2 Sianów.

Spotkanie Victoria Niemcz Osielsko - Checz Gdynia przeniesione zostało na środę, 9 października. Pauzę w miniony weekend odnotowały ekipy TAF Toruń oraz Chemika Bydgoszcz.

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 3:6 (0:4)
57' 76' Pierzchlińska, 52' Kozłowska - 50' 77' Nowak, 21' Koźlicka, 23' Wasiewicz, 42' Drzewiecka, 43' Małyszka

GOSRIT Luzino - Strażak Przechowo 14:0 (8:0)
12' 16' 23' 45' 78' Drewa, 4' 18' 20' Grunwald, 30' 47' Barra, 43' Krygier, 49' Falk, 66' Staniszewska, 79' Ziemann

Victoria SP2 Sianów - KS Pszczółki 3:0 (2:0)
2' 5' 87' Majerczak

Aktualności

Bilety dla sędziów: Lech Poznań - Motor Lublin

27.09.2024 • Kolegium Sędziów

Członkowie Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN mogą aplikować o darmowe wejściówki na mecz Lecha w Poznaniu do