Podsumowanie 21. kolejki ARTBUD IV Ligi

Wielkanocna seria gier przyniosła nam aż 32 bramki. Nie brakowało również zaskakujących rozstrzygnięć – punkty zgubił lider, co oznacza jeszcze większy ścisk na szczycie tabeli.

Rafał Wandzioch • 01.04.2024

Damian Garbatowski/Wiara Lecha Poznań

Lipno Stęszew w Wielką Sobotę rywalizowało z Polonią Chodzież. Pomimo gry na wyjeździe to ekipa ze Stęszewa wydawała się być faworytem. Gospodarze odważnie wyszli jednak na pojedynek z drużyną przewodzącą tabeli i byli bardzo blisko zwycięstwa – prowadzili do 90. minuty, kiedy to grającemu w dziesiątkę Lipnu punkt dało trafienie Dominika Domagalskiego.

Najwięcej goli obejrzeli natomiast kibice w Gnieźnie i Poznaniu – na tych stadionach padło ich po siedem. Fani gospodarzy opuszczali jednak trybuny w odmiennych nastrojach. Mieszko rozgromił aż 7:0 zespół Jaroty Jarocin, natomiast Wiara Lecha uległa Kotwicy Kórnik 2:5. Mimo wysokiego wyniku przyjezdni mieli powody do nerwów – Poznaniacy w końcówce zdobyli gola na 2:3 i dopiero dwa trafienia w doliczonym czasie dały Kotwicy okazałą wygraną.

Wiedzieliśmy do kogo przyjeżdżamy i wiedzieliśmy, że czeka nas ciężkie spotkanie. Mecz zaczęliśmy niefortunnie, bo od straty bramki. Natomiast cieszę się, że później się podnieśliśmy zdobywając trzy gole do przerwy. W przekroju całego spotkania byliśmy zespołem lepszym. W przerwie zakładaliśmy sobie, by zdobyć czwartą bramkę, natomiast to się długo nie udawało, aż Wiara Lecha trafiła nas na 2:3 po jednej z kontr i zaczęło się robić ciepło. Cieszę się, że zaraz nastąpiła reakcja drużyny, zdobyliśmy kolejne gole i ostatecznie zdecydowanie wygraliśmy.

- podsumował sobotnie starcie trener ekipy z Kórnika, Tomasz Nawrot

W końcówce wygraną zapewniła sobie także inna drużna z czołówki. Huragan Pobiedziska po trafieniu Aleksa Silskiego w 90. minucie pokonał Tarnovię 2:1. Mniej nerwów było w Wągrowcu, do którego przyjechała Polonia Marcinki Kępno. Gospodarze po bezbramkowej pierwszej połowie w drugiej zdobyli cztery gole, nie tracąc przy tym żadnego. Dzięki wygranej Nielba zbliżyła się do rywali z Leszna, gdyż Polonia przywiozła tylko punkt z Piasków. Starcie z Koroną zakończyło się bezbramkowym remisem.

Podziałami punktów po remisach 1:1 zakończyły się także spotkania zespołów z Ostrowa Wielkopolskiego. Ostrovia w piątek nie była w stanie pokonać Obry, natomiast Centra przywiozła punkt z Gołuchowa. Coraz gorzej wygląda sytuacja Pogoni Łobżenica. W Wielką Sobotę uległa ona na własnym terenie Victorii Września 0:3. Wszystkie bramki przyjezdni zdobyli w drugiej połowie, z czego dwie w samej końcówce. Nie zmienia to jednak faktu, że zespół z Łobżenicy kończy kolejny mecz bez zdobyczy punktowej.