Świetny występ kadry dziewcząt U15 w Dzierżoniowie

To był występ nie na „szóstkę”, a na „dziewiątkę”! Właśnie z takim dorobkiem punktowym zmagania na Górnym Śląsku w czwartym turnieju kwalifikacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakończyła reprezentacja Wielkopolski. Jeszcze bardziej imponuje bilans bramkowy!

Rafał Wandzioch • 03.06.2024

Świetny występ kadry dziewcząt U15 w Dzierżoniowie

Zawodniczki prowadzone w ten weekend przez Violettę Biegańską zmagania rozpoczęły od pojedynku z reprezentacją Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Nasza drużyna świetnie weszła w turniej , gdyż pokonała rywalki 3:0, a bramki zdobywały Olga Polewska i Marta Kwiatkowska. Drugi sobotni mecz był natomiast konfrontacją z drużyną Lubuskiego ZPN-u. Tym razem zespół z Wielkopolski zwyciężył jeszcze pewniej, bo 6:0. Na listę strzelców wpisywały się Amelia Wareńczak, Natalia Skrzypczak, Agata Ratajczak, Blanka Przybylska oraz dwukrotnie Amelia Leporowska. Tym samym przed ostatnim meczem nasze zawodniczki mogły być w dobrych nastrojach.

W niedzielę humory udało się podtrzymać, a może nawet i jeszcze poprawić. W ostatnim meczu turnieju na zespół z Wielkopolski czekał teoretycznie najtrudniejszy rywal, czyli drużyna z Dolnego Śląska. Na poprzednim turnieju w Jarocinie w spotkaniu między tymi zespołami padł remis 1:1. Tym razem nie było jednak wątpliwości, a reprezentacja naszego województwa wygrała aż 5:0! Dwukrotnie z trafień cieszyła się Agata Ratajczak, a po razie Amelia Leporowska, Blanka Przybylska i Alicja Bolewicz.

Trzy zwycięstwa w trzech meczach i 14 strzelonych bramek to fantastyczny wynik, na który zasłużyła każda z zawodniczek. Po raz kolejny zagraliśmy bardzo dobrze w defensywie, ale udało się też poprawić skuteczność pod bramką przeciwnika. W każdym meczu graliśmy o komplet punktów, utrzymując intensywność spotkań na wysokim poziomie. Jako, że realizowaliśmy wszystkie założenia postawione przed meczami możemy powiedzieć, że zespół jest gotowy na finały. Był to ostatni turniej eliminacyjny, który pokazał nam jak dobrą pracę wspólnie wykonaliśmy. 12 spotkań turniejowych i 3 mecze kontrolne w całym sezonie pozwoliły nam dobrze przygotować zespół, czego potwierdzenie mieliśmy w miniony weekend.

- podkreśla pełniąca w miniony weekend rolę pierwszej trenerki Violetta Biegańska.

Reprezentacja Wielkopolski zakończyła turniej z idealnym bilansem trzech wygranych i 14:0 w bramach! Bez wątpienia była to idealna próba generalna przed turniejem finałowym OOM, który odbędzie się w ostatnim tygodniu czerwca na Lubelszczyźnie.

Aktualności

Wygrali na PGE Narodowym – znamy zwycięzców Pucharu Tymbarku!

12.06.2024 • Polski Związek Piłki Nożnej

Wygrali na PGE Narodowym – znamy zwycięzców Pucharu Tymbarku!

Sierakowo, Brzeg, Warszawa, Leszno – z tych miejscowości pochodzą zwycięzcy XXIV edycji Pucharu Tymbarku! Od marca

Czytaj więcej
LOKUM 3. Liga - podsumowanie #18

12.06.2024 • Wiktoria Łabędzka

LOKUM 3. Liga - podsumowanie #18

Zmagania LOKUM 3. Ligi w sezonie 2023/24 dobiegły końca. Poznaliśmy mistrzynie rozgrywek - Słupczankę Słupca - a

Czytaj więcej
Świetny występ kadry Wielkopolski na Ostróda Cup!

11.06.2024 • Rafał Wandzioch

Świetny występ kadry Wielkopolski na Ostróda Cup!

Reprezentacja chłopców rocznika 2012 zwyciężyła w rozgrywanym na Mazurach corocznym turnieju. Było to trzecie

Czytaj więcej
Pierwsza edycja WielkopolsCUP zakończona

10.06.2024 • Rafał Wandzioch

Pierwsza edycja WielkopolsCUP zakończona

Po trzech miesiącach rywalizacji poznaliśmy zwyciężczynie pierwszej edycji turnieju WielkopolsCUP. Najlepsze w

Czytaj więcej

WZPN wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych, funkcjonalnych, oraz do personalizacji reklam. Klikając „akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na użycie wszystkich plików cookie. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, prosimy o zmianę ustawień lub opuszczenie serwisu. Aby dowiedzieć się więcej, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Cookies zawartą w Polityce Prywatności..

Akceptuję Ustawienia cookies

Ustawienia cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić wrażenia podczas poruszania się po witrynie. Spośród nich pliki cookie, które są sklasyfikowane jako niezbędne, są przechowywane w przeglądarce, ponieważ są niezbędne do działania podstawowych funkcji witryny. Używamy również plików cookie stron trzecich, które pomagają nam analizować i rozumieć, w jaki sposób korzystasz z tej witryny. Te pliki cookie będą przechowywane w Twojej przeglądarce tylko za Twoją zgodą. Masz również możliwość rezygnacji z tych plików cookie. Jednak rezygnacja z niektórych z tych plików cookie może wpłynąć na wygodę przeglądania.