Podsumowanie 11. kolejki ARTBUD IV Ligi

W ARTBUD IV Lidze nie ma już drużyn niepokonanych! W Gołuchowie pierwszą porażkę w sezonie poniósł Huragan Pobiedziska. Ciekawie było także w Gnieźnie, gdzie Mieszko odniósł drugą wygraną i wydostał się z ostatniego miejsca.

Rafał Wandzioch • 09.10.2023

Werka-Foterka

Drużyna z Grodu Lecha nie miała łatwiej przeprawy z ekipą Tarnovii. To goście jako pierwsi objęli prowadzenie, jednak dwa trafienia w 61. I 63. minucie dały Mieszkowi długo wyczekiwaną wygraną. Niespodziewanie z triumfu cieszyli się także w Gołuchowie, do którego przyjechał lider z Pobiedzisk. Gospodarze objęli prowadzenie w pierwszej połowie, na co byli piłkarze Huragana byli w stanie odpowiedzieć. Decydujący cios zadał jednak w 80. minucie piłkarz gospodarzy, Marcin Wandzel. Ekipa Żubra pokonała zespół trenera Ludwiczaka pomimo ogromnych problemów kadrowych.

Po meczu z Wrześnią zespół znalazł się w dość trudnej sytuacji, gdyż dwóch zawodników wypadło za kartki, co przy kontuzjach spowodowało, że nasza kadra liczyła zaledwie trzynastu zdolnych do gry piłkarzy – w tym dwóch bramkarzy – opowiada trener LKS-u, Maciej Dolata - Szukaliśmy więc wolnych zawodników, ale o tej porze było to bardzo trudne. Ostatecznie udało się znaleźć dwóch. Podeszliśmy więc do sobotniego meczu bez żadnych spekulacji – podjęliśmy decyzję, że chcemy zagrać najlepsze zawody na jakie nas obecnie stać.

Wyszło na to, że zagraliśmy całkiem dobry mecz, ale mimo to Huragan miał bardzo dużą przewagę. Na domiar złego na przerwę schodziliśmy z kontuzją Marcina Wandzla, który skręcił staw skokowy i w drugiej połowie zagrał na własną odpowiedzialność. Stał się jednak bohaterem, bo gola na 2:1 strzelił właśnie tą skręconą nogą. Mogliśmy jeszcze podwyższyć wynik w doliczonym czasie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Adam Majewski – podsumowuje sobotnie starcie trener gospodarzy.

W górnej połowie tabeli różnice nieco się zmniejszyły, a to za sprawą zwycięstw innych zespołów z czołówki. Kotwica Kórnik nie dała przed własną publicznością szans Victorii Września, wygrywając aż 5:1, natomiast Lipno Stęszew pokonało Jarotę Jarocin 3:0. Kolejną bramkę do swojego dorobku dołożył w tym meczu lider klasyfikacji strzelców, Bartosz Dylewski.

Z wyjazdu trzy punkty przywiozła Nielba Wągrowiec. Mecz w Ostrowie Wielkopolskim długo nie układał się jednak po myśli przyjezdnych, bo Ostrovia objęła prowadzenie już po pięciu minutach gry. Dwa trafienia Rafała Leśniowskiego dały jednak wągrowiczanom komplet punktów. Prestiżowy triumf w derbach odniosła natomiast Polonia 1912 Leszno. Nie dała ona w Kościanie szans gospodarzom, wygrywając 3:0.

W sobotę na czwartoligowych boiskach odnotowaliśmy dwa remisy 1:1 – punktami podzieliły się ze sobą Korona Piaski i Centra Ostrów Wielkopolski oraz Pogoń Łobżenica z Polonią Chodzież. W obu tych spotkaniach jako pierwsi prowadzenie obejmowali gospodarze.

Na zakończenie jedenastej serii gier Wiara Lecha Poznań w ulewnym deszczu mierzyła się z Polonią 1908 Marcinki Kępno. Kibice na poznańskiej Śródce mogli poczuć się jak na spotkaniu Ekstraklasy, gdyż wygraną 2:0 dały gospodarzom trafienia Siergieja Kriwca i Jakuba Wilka.

Mieszko Gniezno - GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:1 (0:0)
Kotwica Kórnik - Victoria Września 5:1 (2:0)
LKS Gołuchów - Huragan Pobiedziska 2:1 (1:0)
Lipno Stęszew - Jarota Jarocin 3:0 (2:0)
Korona Piaski - Centra 1946 Ostrów Wielkopolski 1:1 (1:0)
Obra 1912 Kościan - Polonia 1912 Leszno 0:3 (0:1)
Pogoń Łobżenica - Polonia Chodzież 1:1 (1:0)
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - Nielba Wągrowiec 1:2 (1:1)
Wiara Lecha Poznań - Polonia 1908 Marcinki Kępno 2:0 (0:0)

Dzięki porażce Huraganu i zwycięstwom innych drużyn z czołówki sytuacja na górze tabeli zrobiła się bardzo ciekawa. Mieszko zyskał nieco tlenu uciekając z ostatniego miejsca.