Podsumowanie 17. kolejki ARTBUD IV Ligi

Ostatnia seria spotkań rundy jesiennej obfitowała w ogrom bramek! Łącznie na dziewięciu stadionach zdobyto ich aż 44! Charakter pokazał Huragan Pobiedziska, który bramkami w końcówce zapewnił sobie pozycję lidera.

Rafał Wandzioch • 20.11.2023

Bartek Ciechacki

W meczu z Victorią Września od początku drugiej połowy prowadzili gospodarze po golu Arkadiusza Wolniewicza. Huragan jednak się nie poddał i bramki w 87. i 92. minucie meczu dały zespołowi trenera Ludwiczaka wygraną.  - Cały mecz mieliśmy pod kontrolą i nic nie zapowiadało tego, że coś takiego może się wydarzyć – opowiada trener Victorii, Paweł Lisiecki - Jeden prosty błąd naszego zawodnika spowodował, że dostaliśmy bramkę na 1:1 gdzie przeciwnik w drugiej połowie do tego momentu nie oddał strzału. Podejrzewam, że chłopacy chcieli szybko przez tę parę minut odrobić ten wynik i często się tak zdarza, że jak idziesz tak bardzo do przodu to dostajesz bramkę. Jesteśmy zawiedzeni tym wynikiem, ale trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość i więcej nie doprowadzić do takich sytuacji - podsumowuje

Szalony mecz obejrzeli kibice w Stęszewie, gdzie w hicie tej serii Lipno zagrało z Nielbą. Gospodarze do przerwy prowadzili 2 do 1, i o ile zwycięstwo nie było pewne, tak można było spodziewać się konwencjonalnego pojedynku. Nielba wyszła jednak po przerwie niesamowicie zmotywowana, co zakończyło się strzelecką kanonadą. Ostatecznie zespół z Wągrowca wygrał 6 do 3, a po dwa gole zdobyli Leśniewski i Śmigielski. Istotną wygraną dla pozostania w czubie tabeli odniosła także Polonia Leszno. Pokonała ona 2:1 swoją imienniczkę z Kępna.

Wysokie zwycięstwo odniosła także Kotwica Kórnik, która na własnym terenie nie dała szans zamykającej ligową tabele Koronie Piaski. Wynik 7:1 w pełni oddaje przewagę gospodarzy w sobotnim starciu, a hattrickiem popisał się Abel Abomsa. Jedynym pocieszeniem dla zespołu z Piasków może być po tym meczu to, że drużyna z Łobżenicy również nie zapunktowała. Pogoń została rozbita w starciu z Obrą Kościan, która pokonała ją 5:0.

Ze spuszczonymi głowami boisko opuszczali także piłkarze z Tarnowa Podgórnego. Kryzys Tarnovii trwa dalej, a kolejny dowód na to dostaliśmy w minionych dniach. Jarota Jarocin bez większych problemów rozbiła gości 4:1, choć do przerwy był remis po jeden. Zdecydowanie większą niespodzianką była wysoka porażka Wiary Lecha, która na własnym stadionie przegrała z Mieszkiem Gniezno aż 2:6.

Sobota była także dniem derbów Ostrowa Wielkopolskiego. Przy sztucznym świetle kibice zobaczyli ciekawy pojedynek, choć z mniejszą liczbą bramek. Ostatecznie po golu w doliczonym czasie Ostrovia uratowała remis 1:1. Natomiast najmniej okazałe zwycięstwo odniosła w minioną sobotę drużyna z Gołuchowa, która 1:0 pokonała Polonię Chodzież.

Komplet wyników 17. kolejki ARTBUD IV Ligi
LKS Gołuchów - Polonia Chodzież 1:0 (1:0)
Polonia 1912 Leszno - Polonia 1908 Marcinki Kępno 2:1 (1:1)
Victoria Września - Huragan Pobiedziska 1:2 (0:0)
Lipno Stęszew - Nielba Wągrowiec 3:6 (2:1)
Kotwica Kórnik - Korona Piaski 7:1 (3:1)
Obra 1912 Kościan - Pogoń Łobżenica 5:0 (3:0)
Jarota Jarocin - GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 4:1 (1:1)
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - Centra 1946 Ostrów Wielkopolski 1:1 (0:0)
Wiara Lecha Poznań - Mieszko Gniezno 2:6 (1:4)

Choć w miniony weekend zakończyliśmy rundę jesienną, nie oznacza to końca grania w tym roku! Przed nami jeszcze jedna seria spotkań rundy wiosennej, która rozegrana zostanie awansem.